Sony har på ingen måte gitt opp håpet, men det er likevel en kjensgjerning at salget av PS Vita-konsollen har gått langt dårligere enn hva selskapet håpet på i utgangspunktet.
Tidligere i år meddelte Sony at de forventet å selge 16 millioner PS Vita- og PSP-konsoller innen mars neste år. I august reduserte de dette tallet til 12 millioner, og nå har de endret prognosene nok en gang. I skrivende stund forventer de å selge omlag 10 millioner håndholdte konsoller innen mars 2013.
Samtidig opplever Sonys spillavdeling dårlige tider på generelt nivå. Inntektene for perioden juni-september skal nemlig ha falt med 23,8 prosent sammenlignet med fjoråret, og dårlig salg av både PS3- og PSP-konsoller, samt spill til disse oppgis som hovedårsak.
Likevel har Sony klart å begrense underskuddet sammenlignet med fjoråret. På samme tidspunkt i fjor så de et underskudd på 27 milliarder yen (ca. 1,9 milliarder kroner). I år er tallet 15,5 milliarder yen (ca. 1,1 milliarder kroner).