- De skal garantert vise frem PS4

Michael Pachter er sikker i sin sak
Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2013-02-05

Sony skal som kjent avholde et stort arrangement den 20. februar, og hvis man spør bransjeprofilen Michael Pachter er han ikke i tvil om hva som skal skje. Han er nemlig hundre prosent sikker på at Sony skal avdekke Playstation 4 om to små uker. Det skriver nettsiden Japan Times.

Selv om vi i Gamereactor ikke skal motstille oss denne spådommen, snarere tvert imot, er vi mindre sikre på en annen påstand Pachter skal ha kommet med under intervjuet.

I artikkelen heter det nemlig at Patcher skal ha forespeilet en rekke hyperrealistiske PS4-spill som kjører med en bildeoppdatering på 240 bilder i sekundet. Dette er milevis unna dagens standard på 30 bilder i sekundet (på konsoll), en standard bransjeveteraner som Cliff Bleszinski og John Carmack hevder vil fortsette.

Det kan tenkes at Patcher her snakker om den maksimale bildeoppdateringen konsollen vil være i stand til å kjøre rent teknisk, men det er ingen grunn til å tro at spillene vil strekke seg etter dette. Å opprettholde høy bildeoppdatering i grafikktunge spill krever veldig mye av maskinvaren, og øynene våre har dessuten en begrensning på hvor mye vi klarer å oppfatte i løpet av et sekund.

Uansett, den 20. februar er åpenbart en dag å se frem til!

- 60 bilder i sekundet er bare såååå 2012.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake