Ubisofts PC-klient og medfølgende nettbutikk Uplay PC (selskapets svar på Steam) har frem til nå kun tilbudt Ubisofts egne titler. Nå melder de imidlertid at dette er iferd med å endres, da de har inngått avtaler med flere andre aktører.
Blant dem finner vi Electronic Arts og Warner Bros. Interactive, og allerede er spill som Batman: Arkham City, The Walking Dead og Dead Space 3 å finne i netbutikken.
Det melder Uplay-sjef Stephanie Perotti som legger til at en hel del spill fra andre aktører vil dukke opp på Uplay i tiden som kommer. På listen finner vi følgende selskaper: Telltale Games, Paradox Interactive, 1C Softworks, bitComposer Games, Bohemia Interactive, Encore Software, Focus Home Interactive, Freebird Games, Iceberg, Nordic Games, Recoil Games, Robot Entertainment og Torn Banner Studios.
Samtidig som EA-spillene blir gjort tilgjengelige på Uplay, skal Ubisoft-spill legges ut på EAs egen PC- og Mac-klient Origin. Ubisoft vil fortsette å slippe spillene sine på Steam, ved siden av Uplay og Origin.
Kilde: Games Industry.