Selv om et mektig antall spillutviklere har stilt seg i ryggen til den kommende Playstation 4-konsollen, har arrangørene av Game Developers Conference merket en edring i prioriteringene blant flertallet av verdens utviklerhus det siste året.
I oppkjøringen til årets GDC-messe (som avholdes fra 25. til 29. mars) har de nemlig registrert at de fleste utviklerne nå heller vil lage PC-spill enn konsollspill. Ifølge tall presentert av Gamasutra ønsker nemlig så mye som 49% av verdens utviklere å lage spill til PC-plattformen, mens skarve 11% sikter seg inn mot Playstation 4 og Xbox 720.
Heller ikke de gamle konsollene får noe særlig med kjærlighet om dagen, da kun 13% fortsatt er engasjert i spillutvikling til Playstation 3 og Xbox 360. Herken PCene eller konsollene kan imidlertid hamle opp med mobiltelefonene og nettbrettene, som hele 55% av utviklerne ønsker å utvikle spill til.
Hva fremtiden vil bringe for spillbransjen er et vanskelig spørsmål å skulle svare på, men vi regner uansett med et par heftige avsløringer på GDC-messen fra 25. til 29. mars. I hvertfall til noen av plattformene.