Tariffuroen tiltar på fredag og øker resesjonsfrykten

Handelsspenningene mellom USA og Kina fortsetter å skape uro i markedene, og risikoen for en global resesjon øker.
Tekst: Óscar Ontañón Docal
Publisert 2025-04-11

De siste nyhetene om USA. Vi starter dagen med å snakke om Trumps tariffer. På fredag er det globale finanslandskapet fortsatt ustabilt, ettersom president Trumps tollsatser mot Kina og andre nasjoner intensiveres og skaper ringvirkninger på tvers av markedene.

Selv om USAs finansminister bagatelliserte uroen og uttalte at over 75 land ønsket handelssamtaler, er realitetene på bakken dystre. Investorene strømmet til trygge investeringsobjekter som gull, noe som presset prisene til rekordhøye nivåer, mens aksjemarkedene opplevde nok en bratt nedgang.

USA og Vietnam skal innlede formelle handelssamtaler, men mange er fortsatt skeptiske til en varig løsning. I takt med at handelskrigen eskalerer og usikkerheten øker, rykker muligheten for en global resesjon nærmere. Inntil videre gjenstår det å se hvordan situasjonen vil utvikle seg.

Donald Trump

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake