Nylig ble utvikleren Niantic kjøpt opp av mobilspillgiganten Scopely i en avtale verdsatt til 3,5 milliarder dollar. Selskapet, som er kjent for å lage ulike prosjekter innen utvidet og blandet virkelighet, som det svært populære Pokémon Go, ble kjøpt opp og lagt til en større fisk, og dette har fått noen til å lure på om det vil føre til endringer i den populære mobiltittelen.
Dette vil ikke være tilfelle, i det minste ifølge en uttalelse fra en talsperson for Niantic til ITMedia. Det bemerkes at spillet vil fortsette å fungere som forventet, men at det nå vil bli forbedret takket være investeringen som Scopely kan gi.
Fyllingsuttalelsen, etter oversettelse via Automaton, forklarer: "Retningen på spillet vårt vil ikke gjennomgå noen større endringer under påvirkning av Scopely. De vil bare støtte den videre forbedringen, og vi vil fortsette å gjøre det vi har gjort siden begynnelsen. For å si det mer direkte - vær trygg på at vi ikke kommer til å legge ned spillet."
I hovedsak kan du fortsette å forvente at Pokémon Go vil være et av de største mobilspillene på markedet i dag.