Storbritannia slår hardt ned på import av kjøtt og meieriprodukter fra EU

Nye regler etter brexit betyr at det er slutt på ost, smør og skinke fra ferien på kontinentet.
Tekst: Óscar Ontañón Docal
Publisert 2025-04-16

Siste nytt om Storbritanniaog Den europeiske union. En stille, men viktig endring har funnet sted for britiske feriereisende: De kan ikke lenger ta med seg kjøtt- eller meieriprodukter fra EU- og EØS-land til eget bruk.

Alt fra osteskiver til chorizoskiver er nå forbudt å ta med seg i kofferten ved grensen. Den britiske regjeringen har omtalt dette som en nødvendig oppdatering av importreglene etter brexit, og advarer reisende i forkant av populære reiseperioder som påsken.

Selv om noen av våre favorittvarer som brød, sjokolade og pasta ikke berøres, har endringen skapt forvirring blant noen passasjerer, spesielt blant dem som er vant til å reise hjem med kulinariske godbiter. Du kan lese mer i innlegget nedenfor.

<social>https://x.com/GOVUK/status/1912460505966321843</social>

En flygende ku sett ut av et flyvindu

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake