Sim City passerer én million solgte

Problemene har stått i kø siden dag én. Likevel har det nye Sim City solgt bedre enn noen av de forrige spillene i serien.
Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2013-03-19

Man skulle tro at all kritikken Sim City har sett etter lanseringen hadde ført til dalende salgstall. Dette er imidlertid langt fra tilfellet, da det nye spillet allerede har satt nye salgsrekorder.

Med over 1,1 millioner solgte eksemplarer i løpet av halvannen uke er Sim City det suverent bestselgende i serien foreløpig, og man ser ingen tegn til at populariteten vil dale med det første. Dette til tross for vedvarende serverproblemer og trøbbel med å finne ledige regioner der man kan spille med andre.

Ifølge EA og Maxis' statistikk har omtrent halvparten kjøpt og lastet ned spillet digitalt, mens resten har skaffet seg et butikkeksemplar.

Les også: Gratis spill for byproblemer

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake