Nytt spill fra The Unfinished Swan-skaperne

Utviklerhuset Giant Sparrow stod bak det unike PS3-spillet The Unfinished Swan. Nå er de igang med et nytt surrealistiske prosjekt ved navn Edith Finch.
Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2013-03-21

Utviklerhuset Giant Sparrow, skaperne av forårets unike PS3-eventyr The Unfinished Swan, har så vidt det er løftet sløret for deres neste prosjekt. Dette bærer kodenavnet Edith Finch, og det beskrives som et spill som på mange måter kan minne om The Unfinished Swan:

- Det er ikke en oppfølger til The Unfinished Swan, men det ligger ikke milevis unna heller. Hvis du liker surrealistiske opplevelser og spill som skiller seg ut fra alt annet du har spilt før, vil du sannsynligvis like det, skriver utviklerne på sine egne bloggsider

Det er uklart hvilken plattform spillet skal slippes til, men etter hva vi er kjent med har Giant Sparrow fremdeles en avtale med Sony. Playstation 4, Playstation 3 eller PS Vita stikker seg dermed ut som de naturlige kandidatene. Slippdatoen er ikke klar foreløpig.

Dette er det eneste bildet vi har sett fra prosjektet foreløpig.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake