Joao Fonseca, et av årets gjennombrudd i tennis og en potensiell stormester for fremtiden, har startet sin turnering i Madrid Open med å dominere. Den 18 år gamle brasilianeren kom tilbake til Madrid, byen der han i fjor ble den yngste spilleren til å vinne den spanske ATP 1000-turneringen, bare 17 år gammel.
Nå, allerede med et trofé i bjellen, Argentinian Open i Buenos Aires (han er også den 10. yngste til å vinne en tittel i tourens historie), slo verdens nr. 65 Elmer Møller fra Danmark, nr. 114, med 6-2, 6-3.
Fonseca starter på denne måten sitt løp i den nådeløse europeiske grusserien av turneringer, som han elsker. "Jeg elsker å spille på grus. Jeg ble født på leire, så jeg liker å spille på den, selv i høyden. Jeg liker å fokusere på servene mine og spille aggressivt, så jeg føler meg bra denne uken, sa Fonseca til ATP.com. Hans neste rival blir imidlertid mye tøffere: Tommy Paul, nummer 12 i verden.