Jacobo Ramón ble den uventede helten på Santiago Bernabéu i går kveld, da han scoret 2-1 i det 95. minutt i en dominerende kamp for Real Madrid mot Mallorca i LaLiga. En kamp som ødela Barças tidlige feiring av LaLiga-tittelen, selv om det kanskje bare var et døgn: Vinner de i kveld, blir de mestere. Men hvem er denne relativt ukjente spilleren?
Jacobo Ramón, født 6. januar 2005, er et ungdomsprodukt fra Real Madrid, og kom til klubben da han bare var 8 år gammel, og vant flere titler i Madrids unge lag, inkludert å vinne en trippel for Juvenil A (Liga, Copa del Rey og UEFA Youth League) i 2022. Deretter ble han forfremmet til Real Madrids B-lag, Real Madrid Castilla, som spilte i tredjedivisjon i Spania. De mange skadene på hovedlaget ga imidlertid flere spillere fra dette laget muligheten til å spille sammen med Mbappé, Bellingham og co.
Så langt har Ramón spilt fire kamper for Real Madrid, i tre forskjellige turneringer, alle i 2025: Champions League 22. januar, som innbytter for Rudiger i 5-1-seieren over RB Salzburg; Copa del Rey 5. februar mot Leganés. I LaLiga kom han inn som innbytter i 3-2-seieren over Celta for to uker siden, og til slutt, i går kveld i LaLiga, var han i startoppstillingen og scoret sitt første mål, til tross for at han var midtstopper (med en assist fra Jesús Vallejo, en annen spiller som knapt fikk noen minutter).
<social>https://x.com/topandbestpro/status/1922764899530191259</social>
Blir Jacobo Ramón forfremmet til Real Madrid neste sesong?
Med en alvorlig mangel på forsvarsspillere, til tross for de kommende signeringene av Trent Alexander-Arnold og Dean Huijsen, kan Jacobo Ramón bli forfremmet til hovedlaget neste år. Hans hurtighet, høyde (1,96 m) og gode luftkontroll gjør ham til et stort potensial for fremtiden i Real Madrid, samt et ungdomsprodukt (har aldri spilt andre steder enn i Real Madrid) å være stolt av i den nye æraen med Xabi Alonso på benken.