Storbritannia stanser handelssamtaler med Israel på grunn av ny Gaza-offensiv

London fryser forhandlingene og intensiverer sanksjonene som svar på økende humanitære bekymringer i Gaza.
Tekst: Óscar Ontañón Docal
Publisert 2025-05-20

Siste nytt om Israel og Palestina. Vi vet nå at Storbritannia nettopp har suspendert frihandelsforhandlingene med Israel og kalt opp den israelske ambassadøren som følge av Israels utvidede militæroperasjoner i Gaza.


Det vil kanskje interessere deg: Minst 50 drept i israelske angrep på Gaza denne tirsdagen.


Britiske myndigheter innførte også nye sanksjoner rettet mot bosettere på Vestbredden som knyttes til vold mot palestinere. Dette understreker det økende diplomatiske presset etter hvert som bekymringene over blokader og sivile tap fortsetter å øke.

Palestinere sliter med å få tak i rent vann på grunn av vannkrisen og vannkutt på Gazastripen midt under krigen og den innførte blokaden, i Khan Yunis, sør på Gazastripen, 8. mai 2025

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake