Over 10 millioner går med Minecraft i lomma

Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2013-05-02

PC, konsoll og smartelefoner. Det finnes ingen grenser for plattformene den svenske monstersuksessen Minecraft kan gjøre suksess.

Nå melder utviklerne hos Mojang at mobilversjonen av spillet, Minecraft: Pocket Edition, har passert hele 10 millioner solgte kopier, og de er naturligvis svært fornøyde med å ha nådd et slikt antall:

- Vi er veldig takknemlige for all støtten vi har fått fra folk som spiller og snakker om spillet vårt, skriver utviklerne på sine nettsider.

Samtidig kunne de avsløre at nye oppdateringer er på vei også til lommeversjonen. Disse ankommer i slutten av mai måned:

- En stor sak vi har jobbet med er Minecraft Realms. I korte trekk er Minecraft Realms en skytjeneste som skal gi spillerne muligheten til å spille sammen på en lettere og mer tilgjengelig måte, tilføyer utviklerne.

PC- og konsollversjonen av Minecraft har til sammen solgt til over 20 millioner eksemplarer.

Games fusion...

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake