Indiana Pacers tar ledelsen igjen i NBA-finalen

Tyrese Haliburton scoret nesten en trippel double da Pacers leder finalen 2-1.
Tekst: Javier Escribano
Publisert 2025-06-12

Indiana Pacers leder igjen NBA-finalen. I natt slo de Oklahoma City Thunder 116-107, og dermed leder de finalen 2-1, med fortsatt fire kamper igjen. Pacers vant åpningskampen i serien mens de spilte på bortebane med et utrolig resultat: 111-110, med et skudd i siste minutt av Tyrese Haliburton, hjertet i laget. Thunder svarte dagen etter med 123-107.

I går, i den første kampen på Gainbridge Fieldhouse i Indianapolis, ledet Haliburton et comeback, og startet det fjerde kvarteret med et underskudd på fem poeng, ved å score 22 poeng, 11 assists og 9 returer, nesten en trippeldobbel. Shai Gilgeous-Alexander, allerede valgt til årets MVP, scoret 24 poeng, men bare tre i det siste kvartalet.

En ny seier for "underdog-laget", som ikke har vunnet ligaen siden 1973, er fortsatt innen rekkevidde, selv om Oklahoma City Thunder var og fortsatt er regnet som favoritt til ringen. Thunder nådde finalen etter å ha vært det beste laget i den ordinære sesongen (med flest seire og færrest nederlag i hele sesongen, ikke bare i West Conference).

Indiana Pacers endte i stedet på fjerdeplass i konferansen i den ordinære sesongen, men forbedret seg i sluttspillet og slo andre håpefulle franchises som New York Knicks og Cleveland Cavaliers. Den fjerde kampen i serien spilles natt fra fredag til lørdag, før de returnerer til Oklahoma. Om nødvendig spilles den syvende kampen i serien mandag 23. juni.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake