Søndag med store finaler i den siste uken før Wimbledon. På gresset på Queen's Club fortsatte Carlos Alcaraz å forlenge sin beste seiersrekke noensinne ved å slå Jiri Lehecka 7-5, 6-7(5), 6-2 i London. Det er hans 21. trofé på tour-nivå, det femte i år og det andre på Queen's noensinne etter 2023. Med 500 poeng på spill tar han et godt jafs på ATP-rankingen, og drar nytte av at Jannik Sinner røk ut i andre runde i Halle, der han forsvarte tittelen.
Og Sinners bøddel, kasakhstaneren Alexander Bublik, ble mester i Halle Open i Tyskland etter å ha slått Daniil Medvedev i strake sett, 6-3, 7(7)-6(4). Bubliks fjerde tittel, den andre på 500-nivå noensinne, begge i Tyskland.
27-åringen, som nylig nådde sin første kvartfinale i Roland Garros, er på et eksepsjonelt nivå og har nylig vunnet mot tre topp 10-spillere (Draper, Sinner og Medvedev), etter å ha hatt "så tøffe måneder siden forrige Wimbledon og frem til denne sommeren", og han vil bli nummer 30 i verden på mandag, etter å ha vært utenfor topp 75 forrige måned.