Siste nytt om Russland og Ukraina. USAs president Donald Trump og Ukrainas president Volodymyr Zelenskij har hatt samtaler med fokus på luftforsvarssamarbeid etter at russiske drone- og missilangrep mot Kiev har blitt intensivert.
Du er kanskje interessert i :
Trump skuffet over samtalen med Putin: "Ingen fremgang i det hele tatt".
Russland innleder det største droneangrepet mot Kiev etter Trump-Putin-samtalen.
"Jeg hadde en svært viktig og fruktbar samtale med @POTUS. Jeg gratulerte president Trump og hele det amerikanske folket med USAs uavhengighetsdag", skrev Ukrainas president Volodymyr Zelenskij fredag i et innlegg på X.
Ukraina ønsker sterkere støtte fra Washington, særlig når det gjelder å øke tilgangen til Patriot-systemer. Samtalen fulgte Trumps skuffelse etter å ha snakket med Putin, og kom like før hovedstaden ble utsatt for det største droneangrepet siden krigen startet.
<social>https://x.com/ZelenskyyUa/status/1941140278980526341</social>