Russland er forsiktig med USAs våpenløfter til Ukraina

Russland sier de trenger tid til å vurdere USAs faktiske forpliktelser etter Trumps siste kommentarer.
Tekst: Óscar Ontañón Docal
Publisert 2025-07-08

Siste nytt om Russland og Ukraina. Kreml reagerte forsiktig på Trumps forslag om at USA vil øke sin våpenstøtte til Ukraina(her), og uttalte at det er uklart hvilke konkrete våpen som vil bli levert. Her er hva Peskov sa :


"Det er åpenbart at leveransene fortsetter, det er klart. Det er åpenbart at europeerne er aktivt involvert i å pumpe Ukraina full av våpen."
"Når det gjelder hva slags forsyninger og i hvilke mengder Ukraina fortsetter å motta fra USA, vil det fortsatt ta tid å få en endelig avklaring på dette."
"Men for øyeblikket innfører USA en rekke restriksjoner. Vi mener at disse sanksjonene er ulovlige, og at de ikke bare skader våre entreprenører, men også entreprenørene i USA."


Mens europeiske land fortsetter å gi militær bistand til Kiev, sier russiske tjenestemenn at det er for mye inkonsekvens i USAs budskap. Moskva anerkjente også potensialet for fornyede handelsforbindelser, men kritiserte de pågående sanksjonene som skadelige for begge parter.

Utsikt over Kreml med Vodovzvodnaya-tårnet og Det store Kreml-palasset fra Bolshoy Kamenny-broen i Moskva på en solfylt sommerdag. Utsikt over cruiseskip på Moskva-elven fra Greater Stone Bridge, Moskva, Russland

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake