Da Elon Musk kjøpte Twitter og omdøpte det til X, var en av de første beslutningene som ble tatt å hente inn Linda Yaccarino som administrerende direktør i selskapet. Til tross for at Musk helt klart er ansiktet utad for X og har vært drivkraften bak mange av beslutningene som har blitt tatt på plattformen, er det Yaccarino som er sjefen i styrerommet, eller rettere sagt var det.
Lederen har bestemt seg for å trekke seg fra sin rolle ved roret til X. I en uttalelse lagt ut på den sosiale medieplattformen forklarer Yaccarino avgjørelsen som følgende :
"Da @elonmusk og jeg først snakket om hans visjon for X, visste jeg at det ville være mitt livs mulighet til å utføre det ekstraordinære oppdraget til dette selskapet. Jeg er utrolig takknemlig for at han har betrodd meg ansvaret for å beskytte ytringsfriheten, snu selskapet og forvandle X til Everything App.
"Jeg er utrolig stolt av X-teamet - den historiske snuoperasjonen vi har gjennomført sammen har vært intet mindre enn bemerkelsesverdig."
<social>https://x.com/lindayaX/status/1942957094811951197</social>
Hva som blir det neste for X, er fortsatt uklart, ettersom det i skrivende stund ikke er utpekt noen erstatter for stillingen som administrerende direktør.