La Vuelta a España La Vueltaen har startet, og Jonas Vingegaard har allerede tatt den røde ledertrøyen i sammendraget. Uten Tour de France-mesteren Tadej Pogacar (som ofte har sagt at han vurderer å legge opp), har den danske syklisten fra Team Visma blitt hyllet som storfavoritt til Grand Tour.
På etappe 2, under bestigningen av Limone Piemonte (de første etappene finner sted i Italia), vant Vingegaard sin første etappe under La Vuelta 2025, til tross for en massevelt tidlig i rittet som involverte mesteparten av Team Visma, men som heldigvis ikke fikk store konsekvenser.
<social>https://x.com/lucasaganronald/status/1959707785052180758</social>
På den andre etappen ble Guillaume Martín fra Groupama-FDJ den første rytteren som trakk seg fra den spanske Grand Tour. Juan Ayuso, det største lokale håpet for La Vuelta (det har ikke vært en spansk vinner i La Vuelta siden Alberto Contador i 2014), ble nummer åtte og ligger på niendeplass i sammendraget, 12 sekunder bak Vingegaard, fulgt av Ciccone og David Gaudu blant de 3 beste.