EA bortforklarer behov for PC-utgaver

Tekst: Sofia Hariz
Publisert 2013-06-18

EA har snakket mye om deres nye spillmotor, Ignite, som skal drive alle sportsspillene til neste konsollgenerasjon. Spiller du FIFA på PC derimot må du vente en god stund på den nye motoren. PC-versjonen vil fortsatt holde seg til den gamle teknologien som PS3 og Xbox 360 bruker.

Årsaken? Ifølge EA sportssjef Andrew Wilson i et intervju med Polygon har de som spiller FIFA på PC eldre maskiner som ikke kan bruke den nye motoren.

PC har vært nedprioritert når det gjelder FIFA. Frem til FIFA 10 kjørte spillet på samme spillmotor som Playstation 2-utgaven. Det var først med FIFA 11 at PC-versjonen brukte samme teknologi som Xbox 360 og Playstation 3-utgavene. Men selv med FIFA 11 var spranget åpenbart for stort for mange av spillerene, sa Wilson.

- Selv om det er noen PC-er på markedet som kan kjøre spillmotoren, vil mesteparten av PC-ene på markedet ikke gjøre det, sa Wilson om FIFA 11.

- De fleste som spilte spillet på PC hadde ikke de riktige spesifikasjonene som ville fungere med spillet.

Wilson la også til at han kunne godt forestille seg at Ignite-motoren også vil komme til PC når tiden er riktig, men FIFA-publikummet på PC må først skaffe seg raske nok datamaskiner.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake