Analytiker Michael Patcher har lenge tenkt at Microsoft kommer å senke prisen på Xbox One i 2014, dersom de ikke holder tritt med Playstation 4. Etter gårdagens nyhet om Microsofts nye DRM-policy har han imidlertid lagt til at det kanskje ikke trengs likevel:
- Microsofts mål er å tilby en mer robust underholdningspakke enn det Sony vil tilby, og Microsoft er overbevist om at deres forbrukere vil verdsette verdien som kommer med å ha Kinect forklarer Patcher til CVG.
- Microsoft har ikke gjort en spesielt god jobb med å kommunisere verdien av produktet sitt. Vi er trygge på at seks måneder med fokus på å få frem budskapet deres, vil føre Microsoft opp på jevnt nivå med Sony, og vi forventer at Xbox One vil selge like mye som PS4. Hvis vi tar feil tror vi Microsoft er villige til å senke prisen til neste år, utdyper han.
Tror du Microsofts nye DRM-politikk vil være tilstrekkelig, eller vil en prissenkning være eneste mulighet for at Xbox One skal ha like stor suksess som Playstation 4?