Rutinerte Blizzard har ikke rykte på seg for å frekventere de store spillmessene år etter år. Snarere tvert imot har de stort sett droppet disse til fordel for egne arrangementer som Blizzcon. I år akter de imidlertid å bryte trenden da de lover å dukke opp under Gamescom-messen i august.
I tillegg lover de å ha med seg spennende nyheter til messegulvet, uten at de ønsker å utdype hva slags nyheter det er snakk om. Vi tipper på Diablo III til konsoll og noe relatert til World of Warcraft, mens vi krysser fingrene for det mystiske prosjektet hittil kjent som Titan.
Årets Gamescom-messe går som vanlig av stabelen i Köln i Tyskland, og foruten Blizzard er det forventet at en rekke store aktører blir å se på messegulvet. Sony og Microsoft vil i hvert fall være tilstede, for å ytterligere demonstrere kreftene til sine respektive nye konsoller. Nye spill skal dessuten presenteres fra begge hold.
Les også: - Vi har enda flere PS4-spill på lager
Datoene for årets messe 21. til 25. august.