Som kjent for de fleste spillinteresserte, kommer The Legend of Zelda: The Wind Waker HD til Wii U denne høsten. Men det var ikke det første Zelda-spillet de forsøkte å lage en HD-versjon av, avslører produsent Eiji Aonuma i et intervju med Wired.
De første spillene som ble testet på Wii U var The Legend of Zelda: Twilight Princess og The Legend of Zelda: Skyward Sword, men det var altså det "cell-shadede" Gamecube-eventyret som så best ut i HD.
- Vi prøvde å konvertere andre spill til Wii U. Vi prøvde faktisk med Twilight Princess og Skyward Sword. Resultatet ble, hmmm, de har halvrealistisk gjengivelse av Zelda-verdenen, så vi ble ikke så overrasket av resultatet. Derimot ble vi svært overrasket av hvor bra Wind Waker så ut i HD.
- Det var drømmen å lage denne stilen allerede på Gamecube, men den var ikke sterk nok. Nå får vi endelig realisert visjonen vår.
Hvilket av de tre Zelda-eventyrene ville du helst sett i HD?