Det har vært trist å eie aksjer i Nintendo de siste par årene. Forvirring rund annonseringen av Wii U-konsollen, samt skuffende salg etter lanseringen, har ført til nye bunnrekorder hva selskapets verdi angår. Nå ser det ut som trenden endelig er i ferd med å snu.
Som rapportert av anerkjente Bloomberg hadde nemlig Nintendos aksjeverdi steget med 4 prosent ved forrige måling, og verdien hadde dermed økt til det høyeste nivået siden juli 2011.
Av foreslåtte årsaker til økningen finner vi gode salgstall for 3DS-titler som Fire Emblem: Awakening og Animal Crossing: New Leaf, og man skal ikke se bort fra lanseringen av Pikmin 3 som en positiv faktor også. Den mest utslagsgivende faktoren er nok likevel Kinas beslutning om å redusere forbudet med spillkonsoller i landet.
Vi håper den gode trenden fortsetter for verdens største spillselskap.