Hvis du trodde det kommende Playstation 3-spillet Beyond: Two Souls var et spill man kun skal nyte i ensom majestet må du tro om igjen. Utvikler Quantic Dream har nemlig annonsert at det ambisiøse spillet får co-op-støtte, om enn av den litt utradisjonelle sorten.
Men den første spilleren tar kontroll over hovedpersonen Jodie Holmes (spilt av Ellen Page) ved hjelp av PS3-håndkontrolleren, får den andre muligheten til å styre en mystisk skikkelse kalt Aiden gjennom en app til smartelefoner.
Likevel kan kun én av spillerne spille om gangen, da utviklerne ikke ønsker å ødelegge den delikate balansen i måten historien fortelles på, selv når man spiller sammen. Årsaken til inkluderingen av co-op-mulighetene skal være et ønske fra utviklernes side om å appellere til et bredere publikum enn kun hardbarkede spillere.
<bild></bild>
<bild></bild>
<bild></bild>