Kameraer fanger Kylian Mbappé som ber lagkameratene om ikke å stå for en æresmarkering til Barcelona

Mbappé ba tilsynelatende lagkameratene sine om å ikke gjøre "pasillo" for Barcelona-spillerne.
Tekst: Javier Escribano
Publisert 2026-01-12

Real Madrid tapte igjen for Barcelona i den spanske supercupfinalen, en kamp som endte 3-2. Kylian Mbappé, som var tilbake fra skade, kunne ikke gjøre så mye da han bare spilte de siste 15 minuttene. Han ble imidlertid en nyhet da bilder fanget av TV-kameraene viser den franske spissen be lagkameratene sine om ikke å gjøre en æresvakt for Barcelona under prisutdelingen.

Ifølge rapportene var Real Madrid-spillerne på vei tilbake til garderoben da trener Xabi Alonso ba dem om å bli og holde æresvakt mens Barcelona-spillerne gikk for å hente medaljene sine.

Men som man kan se på bildene, ba Mbappé lagkameratene sine om å ikke stå i "pasillo" (eller korridoren, som den kalles i Spania) da noen av lagkameratene, som Raúl Asencio, reiste seg opp.

<social>https://x.com/Princeutd1P/status/2010577279500361933</social>

<social>https://x.com/Kylian/status/2010478963555213795</social>

Bildene har skapt stor kontrovers på grunn av Mbappés usportslige oppførsel etter nederlaget mot de største rivalene. Hva synes du om bildene?

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake