Apple har sendt ut invitasjoner til et arrangement den 10. september, og det er som vanlig store forventninger til det som har blitt en årlig iPhone-kavalkade. Ifølge invitasjonen skal presentasjonen lyse opp dagen vår, hva nå enn det betyr:
- Dette bør lyse opp dagen til alle. Bli med på frokost med oss den 10. september kl. 09.00 (amerikansk tid red.anm.) etterfulgt av en eksklusiv presentasjon kl. 10.00. Arrangementet er kun åpent for inviterte og blir avholdt i Town Hall i 4 Infinite Loop i Cupertino, heter det i invitasjonen.
Det spekuleres i om Apple vil lansere iPhone 5S (eventuelt iPhone 6?), og en ny billigere iPhone-modell i flere farger med navnet 5C. iPhone 5S vil antageligvis lik i formen som iPhone 5, men med bedre prosessor (for eksempel A7 med quad core?), kamera, lagringsplass og lignende. Det går også rykter om at iPhones flaggskipmodell skal komme i gull i tillegg til sort og hvit.
iPhone 5C er antatt å være Apples svar på fallende markedsandeler verden over. Den skal være en billigere iPhone-modell som er kledd i mer plast enn dagens iPhone 5. Ryktene sier at den vil komme i flere forskjellige farger, og da antageligvis de fem fargene blå, rød/rosa, grønn, gul og hvit. Brukeren iCrackUriDevice har tidligere laget en video på sin Youtube-side av det som angivelig vil bli iPhone 5C.
Apple holder som vanlig informasjon om produktene sine tett til brystet, så hva som egentlig blir lansert vil vi ikke vite med sikkerhet før den 10. september.
Kilde: VentureBeat.