Minecraft-skaperen elsker SteamOS

Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2013-09-24

I går kveld avslørte Valve det første trinnet i fremtiden til Steam-plattformen, nemlig et eget, gratis operativsystem kalt SteamOS rettet mot stueunderholdning. Denne ideen skapte jubel hos Markus "Notch" Perssson, mannen bak monstersuksessen Minecraft.

Les også: Valve annonserer eget operativsystem!

- Valve redder hele spillverden, men alt jeg kan gjøre er å passivt aggressivt mumle noe om brekkjern, skriver Perssson på Twitter.

Han følger opp med en ny melding om temaet:

- Mer seriøst. Denne i overkant langtekkelige annonseringen av Steam-boksen er fantastiske nyheter. Windows 8 har vært en bekymring for meg. <3 Valve, utdyper han.

Både Persson og Valve-sjef Gabe Newell har vært åpne om deres negative følelser om det nye Windows 8-operativsystemet fra Microsoft, og nå har altså sistnevnte tatt saken i egne hender. Det skal nevne at Valve ikke har formelt annonsert en Steam-boks enda, men de fleste antar at dette er en av de to gjenværende overraskelsene som skal presenteres i løpet av uken på Steam-nettsidene.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake