Cristiano Ronaldo forblir i Saudi-Arabia (oppdatering)

I motsetning til fotballen i Qatar har ikke den saudiarabiske proffligaen stoppet opp, men spenningen stiger når Iran også retter skytset mot Riyadh.
Tekst: Javier Escribano
Publisert 2026-03-03

OPPDATERING: Det er bekreftet at Ronaldo ikke forlot Riyadh, og at han fortsatt befinner seg i Saudi-Arabia, der han er på bedringens vei etter en skade.

Opprinnelig rapport: Konflikten i Midtøsten har ført til at store idrettskonkurranser i land som Qatar har blitt stanset. Saudi-Arabia har ikke satt sine fotballturneringer på pause, i hvert fall ikke ennå, men det har blitt rapportert (funnet på Flightradar24) at Cristiano Ronaldo tok beslutningen om å forlate landet, og tok sitt private jetfly til Madrid mandag kveld.

Kort tid etter avreisen ble Saudi-Arabias hovedstad Riyadh tirsdag morgen angrepet av iranske droner, som siktet seg inn på den amerikanske ambassaden. Det ble ikke rapportert om noen drepte eller sårede, men konflikten viser ingen tegn til å ta slutt, og Saudi-Arabia og de amerikanske militærbasene kan bli utsatt for flere iranske angrep.

Mens den saudiske proffligaen ikke har blitt utsatt, har AFC-turneringene blitt utsatt, inkludert AFC Champions League Two eller AFC Cup, der Cristiano Ronaldos Al-Nassr skulle ha spilt denne uken. Al-Nassr, som for øyeblikket leder den saudiske proffligaen, spiller sin neste kamp på lørdag, men for øyeblikket er Ronaldo i Madrid, antagelig for å ta med seg familien til et tryggere sted.

Du er kanskje interessert: Cristiano Ronaldo kjøper 25 % av UD Almería, en andalusisk klubb på andre nivå

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake