Gjorde hjemmebesøk for å stanse Pokémon-lekkasje

Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2013-10-03

Da de oppdaget lekkede bilder av det kommende 3DS-spillet Pokémon X/Y brukte ikke Nintendo lang tid på å reagere. Som meldt av Instagram-brukeren Kosthedin, som stod bak lekkasjene, dro de nemlig sporenstreks til butikken som hadde lånt bort spillet til ham, for å gi dem reprimande. Og aksjonen var såvisst effektiv:

- Jeg har ikke et eksemplar av Pokémon X lenger, så jeg kan ikke oppgi noe mer info enn det jeg allerede har avslørt, skriver Kosthedin til sultne Pokémon-fans.

Kosthedin hadde fått spillet fra en venn som jobbet ved den aktuelle butikken, og da Nintendo kom på døra valgte han å levere det tilbake:

- Nintendo fløy inn en representant i ettermiddag. Han tok turen til den lokale spillsjappa der jeg fikk tak i X. Representanten sa at folk stod i fare for å miste jobbene sine hos Nintendo som følge av lekkasjene. Jeg ga tilbake eksemplaret mitt av spillet for å hjelpe butikken, slik at vennen min ikke skulle miste jobben, utdyper Kosthedin.

For de som skulle være interessert i den salgs, lekket han følgende bilder (sees på eget ansvar):

<bild></bild>

Kilde: Kotaku.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake