Sony har signert en stor samarbeidsavtale med nettbutikken Amazon der hensikten er å la den giganten selge digitale spill til Playstation 4. Det kunne Sony selv bekrefte tidligere i dag.
Dette betyr at alle Playstation 4-eiere vil ha to butikker å henvende seg til ved kjøp av digitale spill (den andre er naturligvis Sonys egen Playstation Store), noe som forhåpentligvis vil føre til litt konkurranse på prisene. De som velger å bruke Amazon-løsningen vil dessuten motta såkalte Amazon-points for hver handel. Disse kan brukes på tvers av hele nettstedet sortiment.
Vi gjør oppmerksom på at avtalen kun gjelder for USA i skrivende stund, men vi håper en tilsvarende ordning blir annonsert også for det europeisk markedet i løpet av kort tid.