Eventyrspillet The Last Guardian har i løpet av de siste årene havnet i et slags limbo, ikke ulikt Half-Life 3, der ingen helt vet hva som foregår, når spillet kommer (hvis det i det hele tatt gjør det) eller hvilke plattformer som er aktuelle.
Nå viser det seg at selv Sony-sjef Shuhei Yoshida har falt av The Last Guardian-lasset. Det er i det minste slik han velger å uttrykke seg.
Da Spike TV-vert Geoff Keighley spurte han om statusen til The Last Guardian under nattens PS4 All Access-show, svarte nemlig Yoshida at han hadde prøvd spillet og at det så veldig bra ut. På spørsmål om hvilken plattform han hadde prøvd spillet på forklate han derimot med et smil at det ikke var så lett å huske.
Dette kan enten bety at spillet før eller siden skal slippes til Playstation 4 (uten at Sony ønsker å røpe det helt enda), eller at Yoshida ikke ønsket å snakke om det såre temaet.
Hva tror du?