Sony lover "gode forsyninger" av PS4-konsoller

Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2013-11-19

Sonys Playstation 4 er nå ute i USA og på bare én dag ble over én million enheter solgt. Dette er ny rekord for spillbransjen, og mye av grunnen er nok at Sony faktisk hadde en hel million konsoller klare på lanseringsdagen.

På tross av dette har mange fryktet tomme butikkhyller de første månedene av konsollens levetid, ettersom etterspørselen har vært så stor. Ikke minst gjelder det her i Europa (konsollen lanseres i Norge den 29. november), men på det amerikanske markedet har i det minste Sony stor selvtillit når det gjelder leveransene:

- This is the first platform launch that I've ever been involved with where we've had such a good production ramp up and a good sense of supply. I think that we will be in good supply in the countries that we've launched in, kommenterer Sonys Andrew House til Game Informer.

Totalt forventer Sony å selge over fem millioner PS4-konsoller innen utgangen av mars 2014, og vi håper inderlig de har satt av tilstrekkelig med konsoller også til den europeiske lanseringen. Beklageligvis tyder rapporter på det motsatte, men det er jo lov å krysse fingrene likevel.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake