Det hersker ingen tvil om at det kommende actionrollespillet The Witcher 3: Wild Hunt blir latterlig pent, og uansett hvilken versjon du går for skal maskinvaren få noe å bryne seg på.
Satser du på PC-versjonen får du den mest imponerende utgaven (så lenge maskinen din er god nok), men utviklerne hos CD Projekt Red er også godt fornøyd med Playstation 4- og Xbox One-utgavene. Faktisk hevder de at begge versjonene ligger tett oppimot maksimumskapasiteten til hver konsoll.
Videre påpeker Marcin Iwinski, en av grunnleggerne av CD Projekt Red, at man ikke overraskene måtte ha kuttet ut nesten halvpartene av ideene underveis dersom man hadde utviklet spillet også til Playstation 3 og Xbox 360, som følge av det tekniske spranget mellom de nye og de gamle konsollene.
Når det gjelder PC-versjonen kunne han dessuten love at systemkravene skal offentliggjøres i løpet av kort tid, og vi blir overrasket hvis maksimumskravene er noe annet enn skyhøye.
Lanseringsdatoen for The Witcher 3: Wild Hunt er ikke fastsatt enda, men spillet skal i det minste slippes før året er omme.
Kilde: IGN.