Ettersom Lucas Pope, mannen bak indie-suksessen Papers, Please, slett ikke hadde forventet jubelen spillet hans høstet i fjor, føler han at han skylder spillerne noe. Av denne grunn blir det neste spillet hans aldeles gratis.
Det kom frem under en pressekonferanse i Madrid, der Pope gjorde opptreden via videolink i anledning Linux-versjonen av Papers, Please. Denne ble nemlig oversatt til spansk, tysk og russisk før lanseringen.
Samtidig kunne Pope avsløre at det neste spillet blir noe helt annet enn Papers, Please, og at han satser på en kort og kompakt opplevelse. Deretter gikk han tilbake til Papers, Please, for å fortelle at en iPad-versjon av suksessen slett ikke er utenkelig.
En slik versjon vil ifølge Pope fungere bedre enn en portering til konsollene, ettersom originalen baserer seg på bruk av datamus og ikke en håndkontroller.
Hva tror du det neste spillet kan være?