Nintendo-medeier forlanger mobilsatsning

Tekst: Tor Erik Dahl
Publisert 2014-02-27

Forretningsmannen Seth Fischer er en av Asias mer prominente, og hans selskap eier store andeler av spillgiganten Nintendo. Fischer har tydeligvis fulgt med på Nintendos uttalelser vedrørende deres ønske om å ikke slippe spill til smarttelefoner og nettbrett, for ifølge nyhetsbyrået Reuters har han skrevet et brev til spillselskapet hvor han forlanger at de skal gjøre nettopp dette. Brevet skal visstnok spesifisere Android og iOS som ønskelige plattformer.

"Nintendo er nødt til å omfavne endringene som skjer i forhold til kundenes behov, atferd og forventninger for fortsatt å være relevante. Det er tydelig at den tradisjonelle modellen for etterspørsel ikke lenger er aktuell i et marked for underholdningsprodukter som krever kjøp av et fysisk produkt."

Fischer mener at Nintendo sitter på en gullgruve med tanke på deres velfylt bibliotek med klassiske titler, og framtiden burde ligge for deres føtter:

"Ettersom Nintendo sitter med det som utvilsomt er verdens største samlig av spill som alle kan like, så er de nødt til å ta steget inn på mobilmarkedet."

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake