Virtual Reality-brillene Oculus Rift har allerede rukket å bli superpopulære, selv om forbrukerutgaven ikke er hverken ferdigutviklet eller lansert enda.
Da vi testet brillene selv skjønte vi fort hvorfor, og derfor høres det nesten for godt ut til å være sant at Sonys VR-løsning etter sigende er enda mer oppslukende.
Det er ikke desto mindre akkurat dette spillsiden Edge hevder, basert på kilder med innsyn i prosjektet. De skriver nemlig at Sony skal presentere sin VR-løsning på GDC-mesen til neste uke (dette har vi også hørt rykter om tidligere), og at løsningen deres faktisk overgår Oculus Rift-brillene hva kvalitet angår. I hvert fall hvis man sammenligner med første versjonen av Oculus Rift.
De skriver også at Sonys VR-prosjekt, som for øvrig skal presenteres av Shuhei Yoshida, Richard Marks og Anton Mikhailov den 18. mars, er "det største håpet virutal reality har for å etablere seg blant massene", ettersom oppkobling mot Playstation 4 ligger i kortene.
Vi ble plutselig enda mer spente på årets GDC-messe. Ble du?