Er Infamous det ekte PS4-flaggskipet?

Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2014-04-10

Ni dager var alt som skulle til før utviklerne hos Sucker Punch kunne slippe jubelen løs. På litt over en uke gikk nemlig det nybakte Playstation 4-spillet deres, Infamous: Second Son, forbi én million solgte eksemplarer. Dette er imponerende av to grunner.

For det første er ikke antall PS4-enheter som eksisterer i verden så fryktelig høyt enda, selv om konsollen har hatt en historisk bra start salgsmessig. De siste rapportene peker på et totalsalg på rett under 7 millioner, noe som betyr at hver syvende PS4-eier har gått til anskaffelse av Infamous: Second Son.

For det andre gjør én million solgte eksemplarer på ni dager Second Son til det raskest selgende kapitlet i Infamous-serien så langt. Det synes vi er verdt en markering, ikke minst fordi spillet både er pent og underholdene. Les bare anmeldelsen vår.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake