Nå som E3 er over har jungeltelegrafen forlengst beveget seg over på Gamescom-messen i Tyskland i august, som tema for ryktene. I forkant av E3 var det dessuten mye prat om et Fallout 4 fra Bethesda, og derfor kommer det ikke som noen overraskelse at dette fremdeles står øverst på ønskelisten til veldig mange. Denne gangen ser det dessuten mer sannsynlig ut at ønsket skal bli oppfylt.
På nettsidene til Gamescom-messen har nemlig Bethesda ført opp kun to sjangere for produktene de skal vise frem. Disse er Action/adventure og Role-playing games.
Gamescom-messen er så stor at de aller fleste store aktører har med seg minst én ny annonsering i sekken sin, og med tanke på oppholdet siden forrige spil i serien (Fallout: New Vegas i 2010) virker Fallout 4 som det mest sannsynlige. På en annen side kan oppføringen naturligvis dreie seg om eksempelvis The Elder Scrolls Online til PS4.
Har du tro på en Fallout 4-annonserin i Köln om en drøy måned?