Trøblete start for The Crew

Tekst: Tor Erik Dahl
Publisert 2014-12-02

Mens vi i norske Gamereactor venter på at spillet skal laste ned til Playstation 4 har våre tyske kollegaer hatt The Crew på Xbox One siden midt på dagen i går. De rapporterer nå om flere store problemer.

Blant problemene finner vi lange ventetider før online-racene starter (spesielt for co-op), spillkrasj og grafikkfeil. Spillet er oppdatert med den såkalte Day 1 patch på 200 MB, og i skrivende stund er det på langt nær så mange spillere online som det vil bli senere i dag.

Vi skal holde et øye med utviklingen i tiden fremover, men i dag måtte våre tyske kollega vente i 30 minutter før spillet i det hele tatt startet. Deretter tok det flere minutter for historieoppdragene dukket opp på kartet.

Til info kan vi fortelle at våre danske kollegaer har spilt The Crew på Playstation 4 siden i går, og deres inntrykk er positive.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake