Her i Gamereactor er vi ikke så fryktelig glade i forskjellsbehandling gjennom eksklusive eller tidseksklusive avtaler til utvalgte plattformer for diverse spill, men trenden ser ikke desto mindre ut til å ha bitt seg fast i bransjen.
Nå melder eksempelvis utgiver Deep Silver at deres kommende actionspillet Dead Island 2, som utvikles av Yager Development, skal ut i beta, og at denne dukker opp på Playstation 4 en hel måned før de øvrige plattformene (PC og Xbox One).
Avtalen strekker seg også videre, slik at Playstation 4-eiere får eksklusivt innhold i fullversjonen, når denne slippes på vårparten til neste år.
Når det gjelder datoen for betaen er ikke denne satt ennå, og den eneste måten du kan garantere deg adgang foreløpig, er ved å kjøpe det nylig utgitte Escape Dead Island.
Kilde: Videogamer.