I fjor vår hadde spillefilmen Need for Speed, med blant annet Breaking Bad-stjernen Aaron Paul på rollelisten, premiere verden over. Filmen fikk en midt på treet-mottagelse, men den har likevel tjent inn en pen slump med penger for DreamWorks SKG, Reliance Entertainment og Electronic Arts.
Filmen, som er inspirert av spillserien med samme navn, har nemlig tjent inn over 200 millioner dollar (ca. 1,6 milliarder kroner) på verdensbasis, og med et estimert budsjett på "bare" 66 millioner dollar (ca. 500 millioner kroner) er dette god butikk. Det er også trolig grunnen til at arbeidet med en oppfølger nå har startet.
Som rapportert av nettsiden Geektyrant har nemlig Electronic Arts, China Movie Channel og Jiaflix startet et samarbeid for å produsere en oppfølger. Detaljene knyttet til denne er fortsatt få og tynne, men planen skal være å gjøre innspillingen i Kina. Dette er dessuten ikke et tilfeldig valg:
- This venture is another great endeavor to bridge the cultures between China and the West through films. We look forward to cooperating with excellent films and filmmakers to thrill and entertain movie lovers internationally with more outstanding films with Chinese labels, kommenterer Cao Yin fra China Movie Channel.
Hva tenker du om en oppfølger til Need for Speed-filmen?