To menn i Brasil ble tatt på fersk gjerning av politiet i det de skal ha forsøkt å rane en kvinne. Våpnet de brukte for å true kvinnen var en Guncon, altså en lyspistol til Playstation. Gjerningsmennene skal tidligere på kvelden ha truet til seg en mobiltelefon fra en mann ved å benytte samme metode.
Lyspistolen hadde blitt endret litt for å virke mer autentisk, blant annet ved å fjerne noen deler og dekke til andre med svart teip. Politiet la imidlertid merke til at pistolen hadde en Playstation-logo.
Guncon ble lansert i fargene oransj og grå her hjemme og i Nord-America, nettopp for at den ikke skulle kunne forveksles med et ekte skytevåpen. Den ble dog sluppet i svart utgave i Japan, men ettersom det er ulovlig å importere leketøy som ser ut som skytevåpen til Brasil står dette som et lite mysterium.
<bild></bild>
Kilde: Kotaku