Black Mesa har funnet veien til Steam Early Access

Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2015-05-06

Da vi anmeldte den frittstående utgaven av Black Mesa i 2012, havnet karakteren så langt opp på skalaen som det er mulig å komme. Det sier i grunnen sitt om actionspillet, som er en nyversjon av det originale Half-Life fra 1998.

Nyversjonen viste at det legendariske eventyret hadde tålt tidens tann, og hvis du ikke har fått somlet deg til å teste spillet ennå har det nå blitt enklere enn noensinne. Nå er nemlig spillet lagt ut til nedlasting gjennom Early Access-programmet til Steam.

Den eneste ulempen er at Early Access-versjonen, som altså fremdeles er under utvikling, koster penger, mens moden teamet la ut i 2012 var aldeles gratis. Skal du få med deg det avsluttende Zen-kapitlet (som fortsatt ikke er klart), og forbedringene utviklerne gjør mellom nå og lanseringen av fullversjonen, må du derfor punge ut med 140 kroner.

<bild></bild>
<bild></bild>

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake