Helt siden Nintendo annonserte sin neste konsoll, kodenavn Nintendo NX, i mars har internettforum verden over spekulerte i detaljer om konsollen. Hele spillverden har delt sine teorier om både maskinvare, lanseringsdato og alt det i det hele tatt kan spekuleres i. Nå hevder den verdenskjente avisen The Wall Street Journal at de vet svaret på mange av disse spørsmålene.
I en artikkel de publiserte i dag skriver de nemlig at kilder de har snakket med hevder at Nintendo nå har sendt ut utviklerutgavene av den nye konsollen. Vanligvis er dette noe konsollutgiverene gjør omtrent ett år før lansering så ryktene om en lansering i 2016 kan raskt vise seg å stemme.
Samtidig avkrefter de et av de vanligste ryktene om konsollen: At den blir mye svakere enn Playstation 4 og Xbox One. Kildene hevder nemlig at Nintendo har endret litt fokus, og nå ønsker å satse både på muskler og innovasjon. De hevder også at ryktene om at NX blir en to-delt konsoll, med både en hjemmekonsoll og håndholdt enhet, til en viss grad stemmer. NX-"plattformen" vil nemlig bestå av både en stasjonær og en håndholdt enhet. Disse selges ikke nødvendigvis sammen, men blir kanskje å sammenliknes med PlayStation 4 og Vita. Om dette er sant skal det bli interessant å se hvordan sterkere maskinvare lar seg kombinere med den håndholdte enheten. Vil den håndholdte opplevelsen bli nedgradert i forhold til hjemmekonsollen, eller har Nintendo et ess i ermet?
Selvsagt skal disse ryktene tas med et klype salt, særlig siden det også var The Wall Street Journal som startet ryktene om at konsollen ville være Android-basert og at Netflix jobbet med en Zelda-serie. Vi liker dog tanken på en konsoll som er like sterk som konkurrentene og byr på Nintendos kvalitetsspill. Snakker vi her om et Unreal Engine-Mariospill? Ryktene sprer seg ofte raskt når utviklerutgaver er ute i det fri så forhåpentligvis får vi noen bekreftende eller avkreftende rapporter den kommende tiden.