Siden offentliggjøringen av et nytt God of War-spill på fjorårets Playstation Experience har mange hatt høye forventninger til hver eneste spillmesse. Når vil vi få se det første klippet fra spillet? Først trodde vi på E3-messen. Deretter var det Gamescom. Så var det Paris Games Week. Intet nytt. Da må det vel være snakk om årets Playstation Experience da? Vel, i så fall har Kratos blitt veldig lett på foten siden sist.
Sent i går kveld postet nemlig Santa Monica Studios denne merkelige meldingen på Twitter. Trykker du på linken i meldingen føres du videre til nettforumet Neogaf, deretter Facebook, Tumblr og Reddit. Hver med et nytt klipp.
Når du kommer til Reddit-posten dukker det også opp en ny setning. Istedet for "Take a step" står det "Sometimes in order to..."
Hva er det Santa Monica Studios hinter til? Vi vet at de jobbet med et helt nytt spill, men dette prosjektet ble kansellert for noen år siden. Kan det være at de allikevel har startet med noe helt nytt etter det, eller er dette bare for å lure oss før en kommende God of War-annonsering?