De fleste Xbox One-eiere har nok hørt om EA Access. Her kan man kjøpe spill for en billig penge, laste ned gratis spill, få tilgang til utvalgte spill før andre og mye mer. Med tanke på at EA startet grunnarbeidet med dette da de skapte Origin-tjenesten for PC, er det da kanskje ikke så rart at EA Access kommer til PC også.
PC-utgaven vil hete Origin Access, og vil ikke være helt lik Xbox One-utgaven. Blant annet vil spillbasen ved lansering være begrenset til:
• Battlefield 3
• Battlefield 4 Digital Deluxe Edition
• Battlefield: Hardline Digital Deluxe Edition
• Dead Space
• Dead Space 2
• Dead Space 3
• Dragon Age: Origins Ultimate Edition
• Dragon Age II
• Dragon Age: Inquisition Digital Deluxe Edition
• FIFA 15
• Need for Speed: Rivals Complete Edition
• Plants vs Zombies: Garden Warfare
• SimCity
• The Sims 3 Starter Pack
• This War of Mine
Så kommer den ekstra kjedelige beskjeden. Tjenesten vil lanseres gradvis over flere land, og Norge er ikke på listen som får den først. Vi kan jo se positivt på det: Innen vi får tjenesten er spillbasen større, og noen av årets EA-spill har blitt lansert.