Dårligere debut enn forgjengeren for Street Fighter V

Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2016-02-23

Det skal godt gjøres å danke ut inneværende års Call of Duty-spill på salgslistene, men de fleste storspill klarer brangden en uke eller to etter lanseringen. Dette var imidlertid ikke tilfelle for det flunkende nye Street Fighter V, som måtte se seg slått av det evig populære Black Ops 3 også i debutuka i Storbritannia.

Faktisk melder GFK at spillet solgte dårligere enn forgjengeren Street Fighter Fighter IV gjorde ved lanseringen i 2009, noe som er nokså uvanlig i dagens spillbransje der spillmediet stadig blir mer populært.

Mange spekulerer nå i om avgjørselsen om å slippe Street Fighter V kun til PC og Playstation 4, og ikke Xbox One, vil få større konsekvenser enn Capcom har tatt høyde for. Når det er sagt klarte i det minste spillet å sikre seg førsteplassen på listen over individuelle formater, selv om Black Ops 3 altså slo hardere samlet sett.

I sin helhet er listene som følger:

Alla formater:
1. Call of Duty: Black Ops 3 / Activision
2. Street Fighter V / Capcom (new)
3. FIFA 16 / EA Sports
4. Lego Marvel Avengers / Warner Bros.
5. Grand Theft Auto V / Rockstar
6. Star Wars Battlefront / EA Games
7. Fallout 4 / Bethesda
8. Rainbow Six: Siege / Ubisoft
9. Pokémon Super Mystery Dungeon / Nintendo
10. Minecraft: Story Mode / Telltale Games

Individuelle formater:
1. Street Fighter V / PS4 (new)
2. Call of Duty: Black Ops 3 / PS4
3. Call of Duty: Black Ops 3 / Xbox One
4. Pokémon Super Mystery Dungeon / 3DS (new)
5. Star Wars Battlefront / PS4
6. FIFA 16 / PS4
7. Grand Theft Auto V / PS4
8. Star Wars Battlefront / Xbox One
9. FIFA 16 / Xbox One
10. Grand Theft Auto V / Xbox One

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake