Fallout 4-mods til konsollene i mai

Tekst: Eirik Hyldbakk Furu
Publisert 2016-02-24

Før Fallout 4 ble lansert sa Todd Howard at de håpet å få modstøtte på konsollene i starten av 2016. Vel, som dere ser begynner vi nå å nærme oss det mange betrakter som "litt uti" året. Derfor har Howard nå endret litt på planene.

I et intervju med Andrew Reiner fra Game Informer svarer han nemlig dette på spørsmål om når modstøtten kommer, særlig i forhold til konsollene:

- Målet vårt er mellom de to første utvidelsene. Det vil være tiden det kommer til PC. I april.(...) Konsollene vil få det litt etter. Vi ønsker å få det til PC, og få det til å fungere. Det vil sannsynligvis ta en måned før det kommer til Xbox One, og enda en måned før Playstation 4.

Konsollspillere vil altså få litt tid med utvidelsene før Creation Kit-et og modstøtten kommer dit. Vi får se positivt på det. Når det først kommer vil det mest sannsynlig være mer innhold, og fungere bedre.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake