Det svenske spillselskapet Paradox Interactive har etter en lang vurdering bestemt seg for å bli børsnotert. Den 31. mai skal selskapet ut på markedet First North. Da blir det sluppet 16 327 400 aksjer for salg, noe som utgjør omtrent 15 prosent av hele selskapet. Dette er hva Paradox-sjef Fredrik Wester sier om avgjørelsen:
"Vi ser frem til å kunne tilby våre ansatte, våre fans og andre investorer med en langsiktig interesse i selskapet og spillene en mulighet til å bli en del av vår spennende reise. En større spredning av eiere tror vi vil gagne selskapet på både kort og lang sikt."
Paradox Interactive er mest kjent for strategispill som Crusader Kings II, Europa Universalis IV og Hearts of Iron 3, men har de siste årene også hatt suksess med spill som Cities: Skylines og Pillars of Eternity.